Opis zajęć

GIMNASTYKA PROZDROWOTNA ma na celu poprawę sprawności fizycznej niezbędnej do wykonywania codziennych zadań oraz profilaktykę chorób cywilizacyjnych. Ćwiczenia prowadzone są głównie w pozycjach niskich (izolowanych) z użyciem przyborów. Program zajęć jest dostosowany do możliwości ruchowych uczestników i tak ułożony, by zmniejszyć do minimum ryzyko urazów i kontuzji. Ćwiczenia gimnastyczne 60+ wzmacniają mięśnie, kształtują wytrzymałość i koordynację, zwiększają ruchomość stawów i pomagają zwalczać oraz zapobiegać bólom kręgosłupa. Ponadto pozytywnie wpływają na ogólne samopoczucie i dodają energii.

GIMNASTYKA W WODZIE bezpieczny i atrakcyjny rodzaj grupowej aktywności fizycznej, wykorzystującej środowisko wodne. Forma treningu całego ciała poprawiająca sprawność fizyczną i korzystnie wpływająca na psychikę. Ćwiczenia gimnastyczne w wodzie wpływają na wzrost poziomu wytrzymałości organizmu, wzmacniają i rozciągają mięśnie, poprawiają gibkość ciała. Specyfika ćwiczeń z obciążeniem w odciążeniu zwiększa efektywność treningu, wpływając na wzrost sprawności sercowo-naczyniowej, przyspieszenie procesów metabolicznych, obniżenie progu bólu i odprężenie psychiczne.

GYROKINESIS® kompleksowy system treningowy, oparty na płynności. We wszystkich ruchach nacisk położony jest na kręgosłup, w celu uruchomienia całego łańcucha mięśniowego. Poruszamy ciało we wszystkich płaszczyznach, a odpowiednie rytmy oddechowe stymulują układ nerwowy, otwierają łańcuchy przepływu energii, pomagają usprawnić pracę całego organizmu. Ćwiczenia wpływają na utrzymanie równowagi, poprawę koordynacji, sprawności i wytrzymałości. GYROKINESIS® stopniowo wprowadza w ruch całe ciało, co czyni go odpowiednim dla osób w każdym wieku, niezależnie od kondycji fizycznej.

TRENING STABILIZACYJNY opiera się głównie o ćwiczenia izometryczne, polegające na napięciu mięśni bez skracania ich długości. Odpowiednie pozycje ćwiczeń pozwalają na wzmocnienie gorsetu mięśniowego otaczającego tułów i pozytywnie wpływają na stabilizację kręgosłupa. To właśnie mięśnie głębokie pomagają utrzymać prawidłową postawę ciała oraz równowagę, stanowiąc ważny element w prewencji upadków i poprawie komfortu życia.

ZDROWY KRĘGOSŁUP to zajęcia mające na celu przeciwdziałanie oraz zredukowanie bólów kręgosłupa, zalecane dla każdego bez względu na wiek i poziom aktywności fizycznej. Ćwiczenia ukierunkowane są na rozluźnienie przykurczonych grup mięśniowych oraz na kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Dodatkowo zajęcia pozwalają zdobyć w wiedzę z zakresu poprawnego wykonywania czynności dnia codziennego w celu zapobiegania kontuzji oraz bólów kręgosłupa.

NORDIC WALKING połączenie marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków, zwiększającą skuteczność zwykłego marszu poprzez wpływ na koordynację i pracę mięśni oraz wzrost prędkości chodu.

PILATES – system ćwiczeń fizycznych, będących połączeniem jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Ćwiczenia wzmacniają kręgosłup, poprawiają postawę ciała i pozwalają wyrzeźbić smukłą sylwetkę bez forsownego wysiłku. Pilates zwiększa świadomość własnego ciała i przywraca harmonię organizmu. Wzmacnia mięśnie całego ciała, zmniejsza bóle kręgosłupa, zapobiega kontuzjom, poprawia koordynację i koncentrację, rozciąga i uelastycznia ciało, uczy prawidłowej techniki oddychania, a także przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

BUNGY PUMP – trening z kijami BungyPump charakteryzuje się wzmocnieniem ciała, poprawą wytrzymałości, koordynacji oraz gibkości, jest idealnym narzędziem do wielofunkcyjnego treningu, oferuje o wiele więcej niż tradycyjny spacer z kijami do Nordic Walking, trening może być wykonywany zarówno w salach gimnastycznych, jak i na świeżym powietrzu. Z łatwością trenujemy zarówno górną, jak i dolną część ciała, w wyniku czego 90% mięśni ciała jest aktywowanych i do 60% wzrasta spalanie kalorii, jest to możliwe dzięki wbudowanej w kijach 20 centymetrowej amortyzacji stanowiącej dodatkowy opór 4, 6 lub 10 kg.
Dysk sensomotoryczny to przyrząd terapeutyczny pokryty z jednej strony wypustkami, wypełniony powietrzem, jest niezastąpionym narzędziem do ćwiczeń sensomotorycznych. Koryguje wady postawy, minimalizuje bóle pleców, wzmacnia mięśnie głębokie, poprawia równowagę, poprawia siłę mięśniową, wspomaga koncentrację i percepcję.
Połączenie kijków BungyPump z dyskiem sensomotorycznym jest kluczem do dobrego samopoczucia i zachowania sprawności fizycznej na długie lata.

Komentarze są wyłączone.