Opis zajęć

GIMNASTYKA PROZDROWOTNA ma na celu poprawę sprawności fizycznej niezbędnej do wykonywania codziennych zadań oraz profilaktykę chorób cywilizacyjnych. Ćwiczenia prowadzone są głównie w pozycjach niskich (izolowanych) z użyciem przyborów. Program zajęć jest dostosowany do możliwości ruchowych uczestników i tak ułożony, by zmniejszyć do minimum ryzyko urazów i kontuzji. Ćwiczenia gimnastyczne 60+ wzmacniają mięśnie, kształtują wytrzymałość i koordynację, zwiększają ruchomość stawów i pomagają zwalczać oraz zapobiegać bólom kręgosłupa. Ponadto pozytywnie wpływają na ogólne samopoczucie i dodają energii.

GIMNASTYKA W WODZIE bezpieczny i atrakcyjny rodzaj grupowej aktywności fizycznej, wykorzystującej środowisko wodne. Forma treningu całego ciała poprawiająca sprawność fizyczną i korzystnie wpływająca na psychikę. Ćwiczenia gimnastyczne w wodzie wpływają na wzrost poziomu wytrzymałości organizmu, wzmacniają i rozciągają mięśnie, poprawiają gibkość ciała. Specyfika ćwiczeń z obciążeniem w odciążeniu zwiększa efektywność treningu, wpływając na wzrost sprawności sercowo-naczyniowej, przyspieszenie procesów metabolicznych, obniżenie progu bólu i odprężenie psychiczne.

GYROKINESIS® kompleksowy system treningowy, oparty na płynności. We wszystkich ruchach nacisk położony jest na kręgosłup, w celu uruchomienia całego łańcucha mięśniowego. Poruszamy ciało we wszystkich płaszczyznach, a odpowiednie rytmy oddechowe stymulują układ nerwowy, otwierają łańcuchy przepływu energii, pomagają usprawnić pracę całego organizmu. Ćwiczenia wpływają na utrzymanie równowagi, poprawę koordynacji, sprawności i wytrzymałości. GYROKINESIS® stopniowo wprowadza w ruch całe ciało, co czyni go odpowiednim dla osób w każdym wieku, niezależnie od kondycji fizycznej.

TRENING STABILIZACYJNY opiera się głównie o ćwiczenia izometryczne, polegające na napięciu mięśni bez skracania ich długości. Odpowiednie pozycje ćwiczeń pozwalają na wzmocnienie gorsetu mięśniowego otaczającego tułów i pozytywnie wpływają na stabilizację kręgosłupa. To właśnie mięśnie głębokie pomagają utrzymać prawidłową postawę ciała oraz równowagę, stanowiąc ważny element w prewencji upadków i poprawie komfortu życia.

ZDROWY KRĘGOSŁUP to zajęcia mające na celu przeciwdziałanie oraz zredukowanie bólów kręgosłupa, zalecane dla każdego bez względu na wiek i poziom aktywności fizycznej. Ćwiczenia ukierunkowane są na rozluźnienie przykurczonych grup mięśniowych oraz na kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Dodatkowo zajęcia pozwalają zdobyć w wiedzę z zakresu poprawnego wykonywania czynności dnia codziennego w celu zapobiegania kontuzji oraz bólów kręgosłupa.

NORDIC WALKING połączenie marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków, zwiększającą skuteczność zwykłego marszu poprzez wpływ na koordynację i pracę mięśni oraz wzrost prędkości chodu.

PILATES – system ćwiczeń fizycznych, będących połączeniem jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Ćwiczenia wzmacniają kręgosłup, poprawiają postawę ciała i pozwalają wyrzeźbić smukłą sylwetkę bez forsownego wysiłku. Pilates zwiększa świadomość własnego ciała i przywraca harmonię organizmu. Wzmacnia mięśnie całego ciała, zmniejsza bóle kręgosłupa, zapobiega kontuzjom, poprawia koordynację i koncentrację, rozciąga i uelastycznia ciało, uczy prawidłowej techniki oddychania, a także przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

BUNGY PUMP – trening z kijami BungyPump charakteryzuje się wzmocnieniem ciała, poprawą wytrzymałości, koordynacji oraz gibkości, jest idealnym narzędziem do wielofunkcyjnego treningu, oferuje o wiele więcej niż tradycyjny spacer z kijami do Nordic Walking, trening może być wykonywany zarówno w salach gimnastycznych, jak i na świeżym powietrzu. Z łatwością trenujemy zarówno górną, jak i dolną część ciała, w wyniku czego 90% mięśni ciała jest aktywowanych i do 60% wzrasta spalanie kalorii, jest to możliwe dzięki wbudowanej w kijach 20 centymetrowej amortyzacji stanowiącej dodatkowy opór 4, 6 lub 10 kg.
Dysk sensomotoryczny to przyrząd terapeutyczny pokryty z jednej strony wypustkami, wypełniony powietrzem, jest niezastąpionym narzędziem do ćwiczeń sensomotorycznych. Koryguje wady postawy, minimalizuje bóle pleców, wzmacnia mięśnie głębokie, poprawia równowagę, poprawia siłę mięśniową, wspomaga koncentrację i percepcję.
Połączenie kijków BungyPump z dyskiem sensomotorycznym jest kluczem do dobrego samopoczucia i zachowania sprawności fizycznej na długie lata.

Techniki samoobrony – Zajęcia mające na celu naukę i utrwalenie podstawowych elementów i technik samoobrony. Przeznaczone są dla każdego, niezależnie od poziomu umiejętności czy sprawności fizycznej. Ćwiczenia mają na celu, poza wykształceniem zdolności do obrony własnej, także rozwój ogólnej sprawności fizycznej. Trening dodaje pewności siebie, wpływa więc pozytywnie nie tylko na ciało, ale również na psychikę.

Trening funkcjonalny – Celem treningu funkcjonalnego jest wszechstronny rozwój sprawności fizycznej. Opiera się na ćwiczeniach i ruchach, które mają za zadanie pozytywnie wpłynąć na utrwalenie właściwej postawy ciała i prawidłowych wzorców ruchowych oraz usprawnienie wykonywania czynności życia codziennego. Trening wzmacnia mięśnie powierzchowne i głębokie, poprawia równowagę, koordynację ruchów i wytrzymałość.

Komentarze są wyłączone.